Новини

Під час Web Summit 2022 Україну представлятимуть 24 стартапи

Україна вдруге відкриє власний павільйон на Web Summit 2022. Нашу країну представлять 24 команди, яких відібрали зі 100 охочих. Захід відбудеться 1-4 листопада на Altice Arena у Лісабоні.

Web Summit відвідають представники IT-галузі зі 170 країн, серед учасників форуму такі техногіганти, як Apple, Google, Microsoft, Binance, Amazon та інші. Торік зібралося приблизно 40 тис. людей, цього року кількість відвідувачів може сягнути 80-100 тис. 

Саме такі оцінки Web Summit 2022 прозвучали під час ознайомчого брифінгу, що відбувся 14 вересня в Unit City. Speka розповідає, які інноваційні ідеї представить Україна у Лісабоні та чому цей форум важливий для нашої країни.
IT-галузь: валюта та податки

"До 24 лютого українське IT було на піку свого розвитку. А минулий рік, напевно, був одним з найуспішніших. Оскільки тоді галузь отримала понад $7 млрд доходу від експорту послуг та 4% ВВП України. За воєнних реалій IT-компанії змогли швидко адаптуватися: більш ніж 80% компаній вдалося зберегти майже 100% своїх контрактів", — розповідає заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Іонан.  

За її словами, сьогодні IT-сектор виконує два важливих завдання для української економіки: забезпечує регулярні валютні надходження та сплачує податки. «Ми називаємо IT-підприємців воїнами економічного фронту», — ділиться Валерія Іонан.  

Вона впевнена, що саме диджитал допоможе Україні якнайшвидше відбудуватися після війни. Але щоб вона дійсно стала новим цифровим тигром, важливо не тільки забезпечити ефективну співпрацю держави та бізнесу в технологічній галузі, але також активно знайомити світ з інноваційними ідеями українських IT-компаній. 

"Web Summit надає можливість розповісти світу про те, що в Україну варто інвестувати, з нами важливо співпрацювати", — резюмує Іонан.
Промоція, інвестори та клієнти

Web Summit дійсно допомагає нашій країні розвивати IT-галузь. У цьому переконалися українські команди, що були учасниками торішнього форуму. 

"Ми запитали команди: "Які результати вашої поїздки?". Абсолютно всі підтвердили, що залучили нових клієнтів. Половина з них отримала потенційних інвесторів. А головне, що ми отримали дуже потужну промоцію", — розповідає директор Українського фонду стартапів Павло Карташов.

Цьогоріч заявки на участь у Web Summit подали 100 українських стартапів, з яких відібрали 24. Вісім із них отримають додаткове фінансування на покриття видатків. 

"Ми хочемо, щоб весь світ знав Україну як технологічну державу, що має багато інновацій та талановитих людей. Тому треба показувати наші команди та їхні рішення", — запевняє Карташов.  

Технології, Фінанси, Стартапи, Михайло Віговський